Napoje roślinne – dobry wybór nie tylko dla wegetarian czy wegan

162

Napoje roślinne wysokiej jakości powstają z produktów bio. Są tworzone zarówno na bazie migdałów, soi, owsa, czy ryżu. Dlaczego takie produkty będą odpowiednie nie tylko dla osób na diecie roślinnej? Jakie są ich walory?

Napoje roślinne a mleko roślinne – co warto wiedzieć?

Trzeba wiedzieć, że oficjalnie nie ma takiego terminu jak mleko roślinne i taka nazwa nie powinna być według prawa Unii Europejskiej używana w sprzedaży. W związku z tym, że mleko jest to produkt pozyskiwany z udoju nie można w ten sposób określać produktów roślinnych. Nie są to produkty mleczne, więc choć z wyglądu przypominają mleko, to jednak nazywane powinny być napojami roślinnymi. Należy wiedzieć, że są one produkowane na bazie zbóż. Wyróżniamy między innymi napoje ryżowe, kukurydziane, czy też orkiszowe. Wiele osób ceni również smak napojów migdałowych, kokosowych, czy pistacjowych. Można także sięgnąć po sezamowe, gryczane czy pozyskiwane z komosy ryżowej. Takie zamienniki mleka czy śmietanki można znaleźć w ofercie Organic Market.

Jak wybrać najlepsze napoje roślinne i jaka jest ich wartość odżywcza?

Oczywiście najlepszym wyborem są te produkty, które mają najkrótszy skład. Nie powinno być w nim cukru. Najlepiej jeśli jest to jedynie woda i określony surowiec. Lepszym dodatkiem od cukru jest na pewno sól morska. Warto poznać jeszcze wartość odżywczą. Otóż największą mają napoje sojowe. Mają bowiem porównywalną zawartość białka z mlekiem krowim. Jeżeli wybieracie napoje roślinne ze względu na smak, to na pewno sojowe i ryżowe są najbardziej neutralne. Zamienniki mleka produkowane z orzechów mają lekko orzechowy smak. W takich produktach cenne są nie tylko białka, ale i inne makroskładniki takie jak tłuszcz i węglowodany, a także mikroelementy, wśród których należy wymienić: sód, cynk, selen, potas i wapń. W składzie znajdziecie także cenne witaminy, a mianowicie witaminę A, D, B12, a także kwas foliowy. Warto wiedzieć, że oprócz zamienników mleka w tej grupie mamy też zamienniki śmietanki. Dobrym wyborem może być chociażby śmietanka migdałowa Ecomil, która nadaje się także do gotowania i przygotowywania sosów.

Dlaczego warto wybierać napoje roślinne?

Nie tylko wegetarianie i weganie mogą docenić walory smakowe napojów roślinnych. Są odpowiednim wyborem dla wszystkich osób, które mają alergię na nabiał czy cierpią na jego nietolerancję. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mimo, że są to produkty roślinne zawierają dużą ilość wapnia, co jest istotną zaletą dla osób pozostających na diecie roślinnej i nie spożywających nie tylko mięsa, ale i produktów pochodzenia zwierzęcego. W przeciwieństwie do produktów odzwierzęcych charakteryzują się niską zawartością cholesterolu. Zatem osoby, które chcą zmienić dietę na zdrowszą i ograniczyć jego spożywanie powinny sięgnąć po napoje roślinne takie jak choćby Ecomil.

Poznajcie najpopularniejsze zastosowanie napojów roślinnych

Sięgając po napoje Ecomil można łączyć je chociażby z płatkami czy musli. Mogą być bazą do przygotowania owsianki czy też jaglanki, a także składnikiem potrzebnym do przygotowania roślinnych naleśników czy placuszków. Warto tu podkreślić, że nie trzeba stosować jajek i można połączyć napój roślinny z mąką z tapioki. Oczywiście można z ich użyciem przygotować białą kawę, a także latte czy cappuccino. Koktajl nie musi być wykonany na bazie mleka, bo można sięgnąć po jego roślinny zamiennik, czyli napój roślinny. Wystarczy zblendować go z ulubionymi owocami, czy też warzywami.

Na pewno osoby, które nigdy nie próbowały takich produktów muszą najpierw przyzwyczaić się do ich smaku. Co dzień na udój wykorzystywanych jest wiele krów czy kóz, dlatego warto nie przyczyniać się do męczenia zwierząt i wybrać roślinne zamienniki mleka. Jeżeli chodzi o składniki odżywcze to mają one cenny skład wcale nie gorszy od mleka, stąd nawet nie będąc weganinem warto po nie sięgnąć.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
VegeSzamanka © Copyright 2022. All rights reserved.
Close