Oczyszczanie energii czyli sposoby na duchową ochronę

6.3K

Oczyszczanie energii, aury i pomieszczeń może skutecznie pomóc w zmianie Twojego nastawienia, zmianie nastroju na lepszy, pomoże pozbyć się negatywnych odczuć, zmęczenia czy skutków stresu. Poznaj kilka prostych sposobów na rytuały oczyszczania i ochronę Twojej własnej przestrzeni.

Magia – w ogólnym tego słowa znaczeniu – jest ze mną od wielu lat, natomiast od 3 lat aktywnie praktykuje białą magię, wprowadzając w swoje życie proste rytuały. Chciałabym podzielić się z Wami podstawami tej sztuki, wierząc, że znajdą zastosowanie także u Was.

Czym jest duchowe oczyszczanie?

Dbanie o czystość ciała to praktyka powszechna, a form oczyszczania naszej fizyczności jest wiele – od szybkich pryszniców po wieloetapowe zabiegi kosmetyczne. Korzystamy z łaźni, kąpieli wodnych, czy nawet wodnych metod leczenia.

Tą czystość fizyczną w wielu kulturach przenoszono na czystość duchową – czy to religijną, symboliczną czy też czystość duszy. Bardzo często kąpiel symbolizuje oczyszczenie duchowe i odnowę, powrót do źródła.

Oczyszczamy swoją fizyczną stronę, dlaczego nie zadbać o tą wewnętrzną – duchową?
Einstain uważał, że wszystko jest energią – energia ma zdolność zmiany form, może być przekazywana, jednak suma tej energii jest zawsze taka sama. Człowiek natomiast jest skupiskiem energii o różnych postaciach, wytwarza pole magnetyczne, a także przekształca energię.

Energia – czym jest

Każdy z nas ma swoje pokłady energii, zasoby życiowe, energię potencjalną czy po prostu zdolność do wykonywania różnych czynności. Co więcej, każdy z nas jest zbudowany nie tylko z tej widzialnej części – posiadamy aurę, która otacza nasze ciało fizyczne – to pole elektromagnetyczne.

To elastyczne ciało jest częścią naszej jaźni. Chroni nas przed negatywnymi zewnętrznymi wpływam, złymi emocjami czy intencjami. Od nas zależy, w jakiej kondycji jest nasze pole elektromagnetyczne – nasza aura. Bywa niestety tak, że mnogość złych wydarzeń, kulminacja negatywnych czynników zewnętrznych osłabia naszą aurę, a tym samym nasze samopoczucie i jesteśmy bardziej podatni na inne uderzenia. Warto zatem regularnie stosować odpowiednie techniki oczyszczania naszej aury.

Duchowe oczyszczanie to różnorodne metody i techniki usuwania duchowych, emocjonalnych blokad, uwalniania się od negatywnych energii i toksycznych ludzi a także obrona i ochrona przed szkodliwym działaniem złych energii.

Oczyszczanie można stosować w stosunku do siebie lub możemy oczyszczać pomieszczenia, w których się znajdujemy, a także przedmioty, których używamy.

Ochrona przed złymi wpływami

Oczyszczanie energii to ochrona własnej przestrzeni – niewidzialnej aury i odczuć w pomieszczeniu (domu/ mieszkaniu/miejscu pracy). Chronimy się przed zewnętrznymi negatywnymi wpływami. Czasami mamy wrażenie, że przyczyna naszych problemów czy złego samopoczucia, leży poza nami. Czasami odczuwamy także, że niektóre osoby, z którymi musimy spędzać czas, źle na nas oddziałują. Mają jakby wygaszoną, brudną aurę i tym samym czas spędzany z nimi, uszczupla nasze dobre samopoczucie. Warto wiedzieć, jak się chronić przed ubytkami naszej energii.

Co możemy oczyszczać?

Możemy oczyścić złe wibracje, pozbyć się zaburzeń energetycznych i wprowadzić czystą, świetlną i pozytywną energię.  Dostęp do narzędzi i różnorakich prostych rytuałów nie sprawi nam trudności, a ich skuteczność jest wysoka.

Pamiętaj, że pozbywając się złych wibracji zawsze wprowadzasz w tym samym czasie wibracje pozytywne – jeśli coś oczyszczasz, to jednocześnie wibrujesz napełnianiem energii pozytywnej

Oczyszczanie energii sposoby

Siła umysłu – sposoby medytacyjne na oczyszczanie energii

Ochronna bańka

Podstawowym, szybkim i prostym sposobem, który przyda się w momencie silnego odczucia złych wibracji od drugiej osoby jest roztoczenie wokół siebie energetycznej ochrony, wielkiej bańki z grubą powłoką, która zablokuje napływ zaburzeń energetycznych.

Rytuał ochronnej bańki – szybki sposób

Jeśli czujesz, że energia drugiej osoby czy grupy osób Cię przytacza: wyłącz się na chwilę, jeśli możesz zamknij oczy – jeśli nie, nakieruj swoje myśli do wewnątrz. Wyobraź się, jak wokół Ciebie – od stóp aż po czubek głowy zaczyna roztaczać się wielka przezroczysta powłoka, jej kolor jest lekko złocisty.

Bańka powiększa się – nie tylko przylega do Twojego ciała, ale roztacza się dalej – na conajmniej metr od Ciebie. Środek tej bańki jest napełniony promiennym światłem i czystą pozytywną energią. Jej powłoka jest stabilna, mocna i nic nie może się przez nią przedrzeć, a wszystko co się od niej odbija – zamienia się w światło. Gdy jesteś już gotowy – otwórz oczy lub ponownie skieruj swoją uwagę na sytuację, w której się znajdujesz – teraz już wiesz, że Twoja aura jest świetlista, złota i mocna – żadne negatywne bodźce nie wpłyną na nią.

107901146 2522336111343358 4084372935285806291 n

Medytacja ochrony miejsca

Usiądź wygodnie w pozycji medytacyjnej – praktyka służy oczyszczeniu, naergetyzowaniu i zapieczętowaniu naszej świątyni – domu, pokoju, mieszkania.

Możesz wybrać odpowiednie światło do tej medytacji – fioletowe zadziała oczyszczająco, białe energetyzująco a złote wprowadzi dobrą energię. Podczas medytacji otwórz swoje pole serca, roztocz ochronną bańkę nad całą przestrzenią, którą chcesz ochronić. Na koniec medytacji, wypowiedz te słowa: „Wszystkie okna i drzwi zostają zamknięte przed intruzami i nieproszonymi. Odtąd to miejsce jest oczyszczone i chronione”.

Do medytacji, wybierz odpowiednią muzykę. Szczególnie polecam medytację z wizualizacją:

 

Archanioł Michał – modlitwa oczyszczającą i ochronna

To z pewnością dobry sposób dla wszystkich osób wierzących. Podczas niepokoju, braku energii i odczuwania złych wpływów, warto przywołać Michała Archanioła i poprosić go o ochronę. Poproś go o napełnienie światłem, oczyszczenie i stan spokoju.

Oczyszczanie energii ogniem i dymem

Najpopularniejszymi sposobami oczyszczenia jest wypalanie świec i ocadzanie siebie czy też miejsca białą szałwią, palo santo czy kadzidłami. Można stosować to także profilaktycznie.

Wypalanie świeczek

Świece przyciągają siłę ziemi, skupiają energię ognia i przywołują wibracje eteryczne. Są podstawowym narzędziem pracy przy wielu typach czarów. Jeśli jesteście nowicjuszami, wybierzcie najlepiej świeczkę białą, z naturalnego wosku. Biały kolor jest kolorem podstawowym i nadaje się do wszystkich typów rytuałów. Dlatego też, gdy chcecie oczyścić energię, wybierzcie właśnie ten kolor.

Podpalajcie świeczki zapałkami lub zapalniczką, którą macie uszykowaną tylko do magicznych praktyk. Zapalniczka nie powinna Wam codziennie służyć do innych czynności. Lepiej jednak wybrać zapałki lub knot.

Rytuał oczyszczający z białą świeczką

Przed zapalaniem świeczki wejdźcie w swoje pole serca, uwolnijcie wdzięczność i miłość, dopiero w stanie czystego serca zapalcie świeczkę, wypowiadając intencje: „Niech ten płomień wypali wszelkie negatywne wibracje, a dym odsunie ode mnie złe energie. Napełniam się światłem i miłością. Niech negatywna energia ustąpi miejsca energii dobrej i czystej”

Świeczka powinna wypalić się do końca.
Po wypaleniu świeczki zakopcie ją w ziemi. Jeśli używacie zwykłych, małych świeczek (nie z naturalnego wosku) wyrzućcie je do śmieci.

107692948 306349263885779 8691530020103258102 n 1

Biała szałwia, palo santo, kadzidła

Biała szałwia to pęczek ziela, które możecie kupić w sklepie ezoterycznym. Jest szałwią ceremonialną używaną przy wszelkich rytuałach. Za jej pomocą możemy oczyścić siebie, przedmioty, narzędzia i pomieszczenia. Podobne zastosowanie ma także palo santo czyli święte drzewo o kadzidlanym zapachu.

Polecam Wam jednak korzystać z ziół, które są ogólnodostępne lub możecie je zebrać na łące.

 • lawenda
 • wrotycz
 • rozmaryn
 • bazylia
 • dziurawiec
 • dziewanna
 • goździk
 • jałowiec
 • liść laurowy
 • werbana
 • wrzos

Rytuał oczyszczenie domu

Podam Wam prosty sposób na oczyszczenie pomieszczenia np. po wprowadzeniu się do nowego mieszkania. Oczyszczanie najlepiej zrobić w sobotę i zawsze po dokładnym posprzątaniu pomieszczenia. Możecie do tego użyć albo szałwii, palo santo lub kadzidła o zapachu lawendy czy białej szałwii.

Zamknij wszystkie okna i drzwi. Podpal biała szałwię i zacznij okadzać jej dymem dom od drzwi wejściowych. Powoli idź w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegarka – okadzaj wszystkie ściany, kąty od góry do dołu. Niech dym powoli wypełnia przestrzeń.
Zakończ oczyszczanie również na drzwiach wejściowych.
Podczas okadzania powtarzaj w myślach słowa ” Oczyszczam ten dom ze wszelkich negatywnych energii i napełniam go energią miłości, dostatku i radości. Niech przestrzeń ta będzie pełna pozytywnych wibracji, szczęśliwych chwil. Żyjmy tu w dostatku i harmonii”. 

Po zakończeniu oczyszczania koniecznie otwórz wszystkie okna i drzwi żeby wywietrzyć dom z dymu.

Codzienne oczyszczanie siebie

Wykąp się – możesz stosować ten prosty rytuał każdego ranka po porannej kąpieli czy prysznicu. Zapal kadzidło, palo santo lub szałwię – zacznij okadzanie od stóp i powolnymi ruchami kadź się aż do czubka głowy. Powtórz kadzenie kilka razy, wypowiadając te słowa „Oczyszczam się z negatywnych emocji, napełniam się pozytywnymi wibracjami. Moja aura jest silna i mocna. Niech ten dym odpędzi wszelkie szkodliwe blokady a moja czystość napełni się światłem dobra

Inne sposoby oczyszczania

Sól – kąpiele solne

Kąpiele są bardzo ważną częścią magii, a także prostą metodą dla współczesnego człowieka.
Istotnym elementem oczyszczających kąpieli jest zastosowanie 3 elementów: mineralnego (sól), płynnego (olejki) i roślinnego (w zależności od potrzeby możemy stosować do kapieli różne zioła czy kwiaty np. róża, cynamon, lawenda, sosna, miód)

Moja oczyszczająca kąpiel

 • Pół szklanki różowej soli himalajskiej
 • Olejek z drzewa sandałowego lub pomarańczowy (kilka kropel)
 • Świeża lub suszona lawenda lub rumianek

Przed kąpielą zapalam białą świeczkę i wypowiadam intencję oczyszczenia. Następnie wsypuję sól, dodaję olej i zioła, wkładam ręce do wody i ponownie wypowiadam intencję. Dopiero wtedy biorę kąpiel. Na koniec trzeba się jeszcze opłukać czystą wodą. Świeczki nie gasimy w trakcie – musi wypalić się do końca.

Olejki eteryczne

Można dodać np. do wody do mycia podłogi, polecam olejek lawendowy
Olejki możecie stosować także w standardowych podgrzewaczach do świeczek 🙂

Czekam na Wasze komentarze dotyczące tematyki – czy Wam się podoba, czy macie ochotę na więcej takich zagadnień?
Podzielcie się także swoimi sposobami na oczyszczanie. 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
VegeSzamanka © Copyright 2022. All rights reserved.
Close