Odpocznij.

289

Odpocznij, daj sobie pozwolenie na nic nierobienie. Na ciszę, uważność. Jesień to piękny czas na regenerację, podsumowanie tego,  co już osiągnąłeś. Na złapanie oddechu, pobycie samym ze sobą. 

Dziś modne jest zabieganie. Robienie tysiąca rzeczy na raz, pokazywanie siły w wielozadaniowości. Pracowanie na etat, sprawne zajmowanie się domem, rozwijanie swojej duchowości, posiadanie pasji i do tego prowadzenie ciekawego życia towarzyskiego. Znajdowanie czasu dla znajomych, orientowanie się aktualnej sytuacji polityczno-społecznej i bycie na bieżąco z nowinkami modowymi czy technologicznymi. Do tego znajomość popularnych seriali, obycie w muzyce i czort wie, co jeszcze.

Przebywanie w ciszy jest nudne. Takie dziwne, lekko przygnębiające. Czy to prawda? Dla mnie absolutnie nie, choć ostatnio jeden ze znajomych opowiedział mi, że codziennie musi mieć zaplanowane wyjście, rozrywkę. Nie potrafi być sam ze sobą. Inny typ osobowości, rozumiem.

A ja na jesień wyłączyłam Netflixa, wariatka. Przychodzę do domu i siadam w ciszy. Nie odpalam radia, nie włączam komputera, nie sprawdzam tysiąc razy telefonu.  Odpalam świeczki, kadzidła.

42480586 279281182910493 4136592915285671936 n
Czasem zanurzam się w wannie albo rozpływam na kanapie, zbieram zakłębione myśli, pracuję w ciszy nad uważnością. Obserwuję oddech albo się wyłączam kompletnie. Rozmawiam sama ze sobą w myślach.
Odpoczywam przy książce, przy kartce papieru, spisuję myśli,  może nawet coś coś stworzę.
Izolacja od szumu, codziennych bolączek. Za to kocham jesień. Za ten ciepły koc, za spokojny czas regeneracji i nabierania sił. Za możliwość podsumowania bez pośpiechu.

Latem odczuwałam presję, a raczej wewnętrzną energię, działania. Planowałam, rozwijałam, albo naprawiałam, czy to relacje czy sytuację osobistą i zawodową.  Dziś mogę spokojnie powiedzieć: jesień, jak dobrze, że jesteś!

Cykl życia, cykl roku i cykl natury są ze sobą mocno związane. Cykl naszej aktywności również, wiosną odżywamy, planujemy, zasiewamy nowe pomysły, powoli kiełkują w nas zmiany, latem z wielką energią podejmujemy nowe działania, rośniemy w siłę, by pod koniec zebrać najlepsze plony. Jesienią możemy podsumować to, co udało nam się wypracować, by zimą odpocząć, zregenerować się na kolejny cykl.

Pozwól sobie na odpoczynek, na regenerację, wyłącz wszystko wokół siebie. Zbierz siły. Zrób to tak, jak najbardziej lubisz. Znajdź coś, co sprawia, że Twój umysł odpływa od stresu.

Z taką intencją w październikowy Nów zwracam się do Was 🙂 Więcej relaksu!

Pozdrawiam szamańsko!

P.S Te piękne rajstopki są z Mrs Stoned

Zdjęcia niezastąpiona Photo by Justa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
VegeSzamanka © Copyright 2022. All rights reserved.
Close