Nów w Pannie 9.09.2018

305

Wrześniowy Nów w Pannie już w tą niedzielę – 9 września. Co nam przyniesie? Na czym się skupić i jak wykorzystać tą energię?

Od teraz aż do 9 września światło księżyca będzie słabnąć, dopóki nie zostanie całkowicie zacienione. Co właściwie oznacza, że nowy Księżyc jest Pannie? Jak wykorzystać tą energię?

Nów księżyca: dokładnie 9.09.2018 godz. 14.10

Panna jest umiejętnym rozwiązywaczem problemów, dobrym organizatorem, intelektualistą i analitykiem. Znak ten ma opinię perfekcjonisty, z przesadną powagą i krytycyzmem, jednak warto zaufać temu, że wszystko pochodzi z miłości i pragnienia, aby rzeczy były tak skuteczne, jak to tylko możliwe – po prostu najlepsze, jakie mogą być. Inna interpretacja Panny to bezinteresowna pomoc, uzdrawianie i święta służba.

Panna jest znakiem, który reguluje zdrowie i przyzwyczajenia, dzięki czemu jest to optymalny czas na rozważenie praktycznych sposobów na wdrożenie zdrowych nawyków.

Nów Księżyca symbolizuje początek, więc jeśli chcesz zsynchronizować swoje życie z energią księżycową, jest to dobry czas na rozpoczęcie nowych projektów. Od tego momentu światło księżyca będzie rosło przez 2 tygodnie aż osiągnie swój najjaśniejszy punkt – duży, piękny księżyc w pełni.

Natomiast wrześniowy Księżyc w Pannie jest nieco inny – różni się tym, że nie sadzimy nowych nasion a staramy się dowiedzieć, co zrobić z tym, co już zebraliśmy. Przynosi nam inną szansę – zamiast zaczynać nowy projekt skupmy się na tym, co mamy przed sobą. Jak to wykorzystać? Jak wykorzystać to, co już zbudowałeś, by iść dalej na przód? Skuteczna Panna chce abyśmy pracowali nad tym, co mamy i wykorzystali swój potencjał w 100%.

Panna wzywa nas do świadomego umysłu, spojrzenia na szczegóły, prosi też o nieco krytyczną refleksję na wszystkie obszary naszego życia, żebyśmy mogli określić, dokąd dalej zmierzać. Panna jest znakiem Ziemi, rozsądnym, wyważonym.

Przestań zatem marnować mentalną energię, martwiąc się o to, czego nie możesz zmienić a przeanalizuj, jak wykorzystać to, co już masz. 

Jak wykorzystać Nów w Pannie i jego wpływ na Ciebie?

Skup się na obszarach: praca, kariera, zdrowie, porządek, zdrowie psychiczne, dobre nawyki

 • Panna pomaga nam:

  analizować co działa a co nie
  rozwiązywać problemy
  organizować
  dbać o szczegóły

Skoncentruj się na ulepszeniu i ciesz się z tego – nowy księżyc w Pannie daje nam naprawdę fajną okazję do ponownej oceny wszystkiego, co mamy, uznania tego, a następnie zrobienia planu na zbudowanie czegoś nowego i lepszego.

Czas na porządki!

W tym czasie możemy czuć się zainspirowani do ulepszania swojego domu, tworzenia czystej, pięknej przestrzeni wokół siebie. Dom odzwierciedla stan naszej świadomości, dlatego połączenie wprowadzania klarowności w swoich myślach i uczuciach z zaprowadzaniem porządku przestrzeni jest świetną formą medytacji. Możemy w tym czasie stworzyć nowe miejsce do medytacji, odświeżyć swój ołtarz czy po prostu zadbać o dobrą energię wnętrza.

photo 1506126613408 eca07ce68773

Zadbaj o ciało

 • Piękny czas na oczyszczenie ciała i umysłu. Wskazany jest detoks, ruch i medytacja. Możecie rozpocząć wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, praktykę jogi czy medytacji.  Przyjrzy się swojemu odżywianiu i wprowadź zmiany w diecie.
 • Kamienie energetyczne dla Panny to amazonit, jaspis, magnetyt i agat mszysty.
 • Moc zioła to koper, kminek i mięta, a także suszone i zebrane owoce i ziarna.
 • Panna rządzi układem trawiennym i  układem nerwowym, więc pamiętaj, żeby dobrze zjeść.
 • Posiłki powinny być lekkie ale częste.
 • Choć będzie to bardzo pracowity czas, upewnij się, że nadal ćwiczysz jogę i medytację.
 • Skoncentruj się na splocie brzusznym/słonecznym.
 • Ubrania: noś białe lub ziemskie odcienie
 • Uspokój umysł głębokimi wdechami: znajdź czas na medytację na trawie pod drzewem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
VegeSzamanka © Copyright 2022. All rights reserved.
Close