Tkwi w kobiecie siła, o której zapominamy

250

Przestajemy doceniać tkwiącą w nas – kobietach ogromną siłę podnoszenia świata ze smutku,  sprawiania jednym uśmiechem miliona radości, wpuszczania w pomieszczenie emocji, które są w stanie zmieniać energię ludzi. Na lepszą.

Ubieramy się w garnitury, z dumą nosimy adidasy, targamy walizki, naprawiamy auta i przybieramy twarde postawy. Chcemy być dobre we wszystkim, samodzielne i niezależne. Potrafiące zrobić wszystko i wszędzie, bez męskiego ramienia.

Gdzie się podziała subtelna, lecz mocna kobieca siła? Buzująca w nas, tłamszona jednak powoli, systematycznie, spychana gdzieś w czeluści naszego wnętrza.

Patrzę na kobiety. Obserwuję, jak pragną być dobre w każdej dziedzinie życia – w pracy, w towarzystwie, w codziennych sytuacjach. Boją się okazać małą słabość, że w danym momencie być może męskie ramię po prostu by się przydało. Wolą wszystko ogarnąć same.

Mam wrażenie, że rzadziej nosimy sukienki.

Niepozornie opadające ramiączko nie może się już przydarzyć. Podkreślona talia wzbudza jedynie kontrowersje i niepotrzebne spojrzenia innych kobiet. Zatraciłyśmy pozwolenie na emanowanie siłą kobiecą. Jakby przestała być dobra, Blokujemy te małe, malutkie, czasem wręcz niewidzialne gesty. My, zwykłe kobiety. Nie dziewczyny z instagrama, które pokazują zbyt wiele – bo nie w tym tkwi kobieca siła.

joan10 e1524387479484

 

I wcale nie musisz odsłaniać pośladków,  wywalać cycków na wierzch, prostować włosów pod linijkę czy świecić szpicami na dłoniach. Twoja siła jest w Tobie, w środku. Klasa, gracja, pewność siebie, z subtelnością, pełnią życia i dobrem.

Kobieca energia może więcej niż Ci się wydaje.

To dzięki niej dom jest ciepły w zimowe wieczory, dzięki niej atmosfera przy stole może zmienić się o 180 stopni, dzięki niej inni czują się dobrze w Twoim domu. Dzięki niej tworzą się wspomnienia miłości, serdeczności, cierpliwości i wzruszeń.

Czasem warto włożyć sukienkę, prawda?

Pozwólmy być sobie kobietami. Silnymi, jednak w pełni świadomymi swej siły.

joan3

Zdjęcia Photo by Justa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
VegeSzamanka © Copyright 2022. All rights reserved.
Close