O mnie

Przede wszystkim cieszę się, że tu jesteś i jest mi niezmiernie miło, że trafiłeś na moją stronę.
Nazywam się Joanna Rutkowska i od kilku lat prowadzę tą stronę.
Gotowanie roślinne to mój sposób na odkrywanie swojego serca.  To sposób wyrażania siebie, ale też sprawianie przyjemności innym. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół.
Blog to mój dodatek do życia. Piszę i tworzę gdy mam wenę, gdy mam do tego serce i chęć. Nie jest to komercyjne miejsce. Nie jest to też mój sposób na życie.

Poza blogiem zajmuję się marketingiem i komunikacją. W wolnych chwilach czytam, odkrywam swoje wnętrze i cieszę się chwilą.

 

Dlaczego kuchnia roślinna?

W kwietniu 2012 roku powiedziałam sobie, że już nigdy nie zjem mięsa. Od tamtego dnia całkowicie zmieniłam swoje życie. jeszcze wtedy nic nie wiedziałam o wegetarianizmie. Wychowana na tradycyjnej, polskiej kuchni nie miałam pojęcia o bogactwie wykorzystywania warzyw, strączków, kasz itd. Czytałam, odkrywałam, eksperymentowałam.

Później zaczęłam myśleć o nabiale i jajkach. Najpierw odstawiłam mleko – i nagle odzyskałam gdzieś straconą energię. W końcu poczułam, że żyję! Poprawa samopoczucia zaprowadziła mnie dalej, czyli do eliminacji z diety wszystkiego co zwierzęce.

Nie mogę nazwać siebie weganką, bo czasami jem miód. Dlatego wolę nazywać to dietą roślinną. Nie noszę i nie kupuję skórzanych wyrobów, nie chodzę do zoo i cyrków, nie wspieram hodowli. Jestem miłośniczką zwierząt, wrażliwą na ich cierpienie, dlatego nie zamierzam przyczyniać się do ich wykorzystywania.

Stąd kuchnia roślinna – jej odkrywanie pozwala mi być sobą.


Blog Vege Szamanka

Na blogu znajdziesz przepisy na dania bez mięsa, jajek i nabiału. Staram się używać łatwo dostępnych składników, ponieważ chciałabym żeby kuchnię roślinną pokochali wszyscy.

Przepisy, które tu znajdziecie są mojego autorstwa – lubię eksperymentować, łączyć smaki, bawić się przyprawami. Jednocześnie wychodzę z założenia, że im mniej składników, im prościej – tym smaczniej, łatwiej i zdrowiej.

Czasami poruszam także tematy związane z emocjami – znajdziesz tu trochę tekstów o moim życiu, przemyślenia, historie. Zaglądam wgłąb siebie i piszę, gdy mam wenę.